Barcode: 0683639923058
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 464.0 kcal |
| Fat | 25.0 g |
| of which saturated | 14.3 g |
| Carbohydrates | 57.1 g |
| of which sugars | 21.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Unbleached high gluten flour (wheat flour, malted barley flour, niacin, iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), unsalted butter, sugar, natural flavor, fresh whole eggs, salt, water., frosting: sugar, water, natural vanilla, natural food coloring, sugar crystals.
Related Products in Snacks
Petites meringues mélangées
Schwam
E NOVA 4
Boudoirs
D NOVA 4
Muffin Cacao et Pépites de Chocolat
Schwan
E NOVA 4
Gaufres Fourrées Saveur Vanille
Comet Confiserie, Schwan
D NOVA 4
Craquelins
Schwan
E NOVA 4
Popcorn
Meubert
D NOVA 3
6 Mini Chinois à la Crème Pâtissière
Schwavi
D NOVA 4
Petit macarons
Schwan
E NOVA 4
Spéculoos
Schwan
E NOVA 3
Pain d epices au miel
Schwan
D NOVA 4
6 pains au chocolat
Schvan
E NOVA 4
Pains au lait
D NOVA 4