Barcode: 0071301047377
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 286.0 kcal |
| Fat | 3.6 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 53.6 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Enriched unbleached flour [wheat flour, malted barley flour, ferrous sulfate (iron), thiamine mononitrate (vitamin b1), riboflavin (vitamin b2), niacin (vitamin b3), folic acid], water, high fructose corn syrup, yeast, soybean oil, salt, sweet dairy whey, wheat protein isolate, soy flour, wheat gluten, monoglycerides, calcium propionate (a preservative), sodium stearoyl lactylate, vinegar, lactic acid, natural flavors, calcium sulfate, citric acid, ascorbic acid, soy lecithin.
Additives
e270
e282
e322
e322i
e330
e481
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Lentilles Cuisinées à l'Auvergnate
Raynal & Roquelaure
C NOVA 4 Eco-Score B
Kit Kat cereals
Nestlé
D NOVA 4 Eco-Score C
Χωριό soft
Μινέρβα
C NOVA 2 Eco-Score C
Pain de mie longue conservation
Harrys
C NOVA 4
Rondelles de cornichons
Rustica
C NOVA 4
Ravioli Bolognaise
Turini,Marque Repère
C NOVA 4 Eco-Score C
Lion caramel and chocolate
Nestlé
C NOVA 4 Eco-Score D
Kokos-pasjon syltetøy med 80% frukt
Lerum
A NOVA 4 Eco-Score A
Cookie Crisp
Nestlé
C NOVA 4 Eco-Score C
Menguy's Pistaches grillées à sec Pointe de poivre
Menguy's
D NOVA 3 Eco-Score E
Café molido natural
Saimaza,Jacobs Douwe Egberts
Cini minid
Nestlé
C NOVA 4 Eco-Score C