Barcode: 5060719920636
Giant buttons
by montezuma’s
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
vegan
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 566.0 kcal |
| Fat | 43.0 g |
| of which saturated | 26.0 g |
| Carbohydrates | 29.0 g |
| of which sugars | 26.0 g |
| Fiber | 13.0 g |
| Proteins | 8.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic cocoa mass, organic cane sugar & organic cocoa butter and organic natural vanilla powder
Related Products in Snacks
Energy
Sportlife
NOVA 4
Mentholmint
Xyli Fresh
NOVA 4
Smashmint
Sportlife
NOVA 4
Sportlife Peppermint
NOVA 4
Peppermint
XyliFresh
NOVA 4
Peppermint Sugar Free Gums
Sportlife
NOVA 4
Leaf Sportlife Longer Taste Chlorophylle X48
sportlife
NOVA 4
Frozen Sportlife ArcticMint
Frozn Sportlife
NOVA 4
Frozn Sportlife Intensemint
Frozn
NOVA 4
Smashmint
Sportlife
NOVA 4
Sportlife
Sportlife
NOVA 4
Smashmint
Sportlife
NOVA 4