Barcode: 5057008455269
Giant choc buttons
by Tesco
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
vegetarian
vegan
no milk
no wheat
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 545.0 kcal |
| Fat | 34.9 g |
| of which saturated | 21.6 g |
| Carbohydrates | 49.1 g |
| of which sugars | 37.8 g |
| Fiber | 12.3 g |
| Proteins | 2.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
sugar, cocoa butter, cocoa mass, rice syrup, inulin, coconut oil, rice flour, flavourings, emulsifier soya lecithins).
Additives
e322
Related Products in Snacks
6 moelleux tout chocolat
Le Ster
E NOVA 4
Cake Rocher à la Framboise
Le Ster
D NOVA 4
Madeleine
Le Ster
D NOVA 4
Dolce Pizza Diavola
Sodebo
D NOVA 4
Moelleux tout chocolat
Le Ster
E NOVA 4
Le Mignon pépites de Chocolat
Sodebo
E NOVA 4
Pain au Chocolat Pur Beurre
SES
E NOVA 4
Taka - Plateau Découverte
Sodebo,taka
D NOVA 4
36 Petits Cakes Rocher aux Pépites de Chocolat
Le Ster
D NOVA 4
Torsade aux Pépites de Chocolat pur beurre
Boulanger
E NOVA 4
Lustucru frites special micro-ondes 130g
Lustucru, Lustucru selection
A NOVA 4
12 Cakes Rocher Pépites de Chocolat
Le Ster
D NOVA 4