Barcode: 0688267119705
Giant, classic potato chips
by Giant
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 536.0 kcal |
| Fat | 32.1 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 53.6 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Potatoes, vegetable oil (corn and/or canola and/or sunflower oil), salt.
Related Products in Snacks
Bel Choco Winter-Nougat
Zentis
E NOVA 4
Zentis Marzipan Brote 4X25G
Zentis
E NOVA 4
Edelmarzipan Kartoffeln
Zentis
E NOVA 4
Zentis Marzipan Brot
Zentis
E NOVA 4
Marzipan Ei
Zentis
E NOVA 4
Marzipan Eier
Zentis
E NOVA 4
Marzipan balls
Zentis
E NOVA 4
Edelmarzipan Baumstamm
Zentis
E NOVA 4
Marzipanbrot
Zentis
E NOVA 4
Tranche au lait
Kinder
C NOVA 4
Marzipan Kartoffeln
Zentis
E NOVA 4
Zentis Feine Marzipan Rohmasse
ZENTIS
D NOVA 4