Barcode: 7624841141215
Giant Corn
by Coop
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
vegan
european vegetarian union
european vegetarian union vegan
Categories
Available in
switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 427.0 kcal |
| Fat | 13.0 g |
| of which saturated | 1.9 g |
| Carbohydrates | 69.0 g |
| of which sugars | 0.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.8 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
Maïs 85%, huile de tournesol, sel de cuisine 2%. EAN VEGETARIAN 90 Y-LABEL.EU NO VEGAN
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Nouilles udon
Miyatake Sanuki
B NOVA 4
Pâte de haricots Ogura biologique
Endo
C NOVA 4
Miso shiro bílá rýže
muso
Pain boulot
C NOVA 4
Nouilles somen à la prune et au thé vert
Tanaka bussan
NOVA 4
Nouilles instantanées
SakuraiFood
NOVA 4
浓厚豆乳木棉豆腐
荻原豆腐
NOVA 3
Meergranen Kampioentjes
Tastino
A NOVA 4
Mořské řasy nori plátky
D NOVA 1
Pain de campagne
C NOVA 4
七味唐からし
S&B
濃厚豆乳 絹ごし
荻原豆乳
NOVA 3