Barcode: 0064331381276
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 51.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 12.2 g |
| of which sugars | 10.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, high fructose corn syrup, citric acid, artificial flavors, sodium carboxymethyl cellulose (stabilizer), sodium benzoate and potassium sorbate (to maintain freshness), stevia extract, red 40 and blue 1.
Additives
e129
e133
e202
e211
e330
e466
Related Products in Desserts
Schokoladen Eis
Bon Gelati, Kaufland
E NOVA 4
Waffelhörnchen Haselnuss-Vanille
K-Classic
Dessert Schokolade
Kaufland
NOVA 4
Eis mit Erdbeere
Bon Gelati, Kaufland
D NOVA 4
Maxx Mandel Mini
K-Classic,Kaufland
E NOVA 4
Stracciatella Eis
Bon Gelati, Kaufland
D NOVA 4
Waffelhörnchen Vanille
Bon Gelati,K-Classic,Kaufland
E NOVA 4
Pudding Schoko
K Classic
C
Mein Dessert Vanille
C NOVA 4
Walnusseis
Bon Gelati, Kaufland
D NOVA 4
Salted Caramel
Bon Gelati, Kaufland
E NOVA 4
фунии
K Classic, калфланд
D