Barcode: 0435112000066
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 205.0 kcal |
| Fat | 14.3 g |
| of which saturated | 5.4 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 17.9 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Ground pork.
Related Products in Meats And Their Products
Thick Sliced Maple Bacon
Raley's
E NOVA 4
Pork sausage
D NOVA 4
Premium hickory smoked thick sliced peppered bacon coated with pepper, premium hickory smoked
E NOVA 4
Fully cooked uncured canadian bacon
NOVA 4
Chicken sausage
Raley’s
A NOVA 3
Breakfast links pork sausage
E NOVA 4
Organic kale balsamic
B NOVA 3
Applewood smoked thick sliced center cut uncured bacon
E NOVA 3
Chicken sausage
B NOVA 3
Mild italian pork sausage
D NOVA 4
Spinach & garlic chicken sausage
B NOVA 3
Chicken meatballs
D NOVA 3