Barcode: 0736811089018
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 343.0 kcal |
| Fat | 0.6 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 80.0 g |
| of which sugars | 30.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, glucose syrup, gelatin, citric acid, glazing agent (carnauba wax), sodium citrate, potassium sorbate, flavors (green apple) color fd&c blue 1, yellow 5
Additives
e102
e133
e202
e330
e331
e428
e903
Related Products in Snacks
Smoove Zarte Weisse Crunch
Choceur
E NOVA 4
Krabbenchips - Chili
Asia Green Garden, XOX Gebäck
D NOVA 4
Smoove Zarte Weiße
Choceur
E NOVA 4
Obst-Riegel Mandel-Banane
Schneekoppe
NOVA 3
Obst-Riegel Cranberry-Kirsch
Schneekoppe
C NOVA 4
Karamell Waffeln
Choco Bistro
E NOVA 4
Obstriegel Maracuja
Schneekoppe
D NOVA 4
Griechischer Weißer Nugat-Riegel
Kreta Food, Lyttos
E NOVA 4
Griechischer Weißer Nugat-Riegel
Lyttos
E NOVA 4
Asia Snack Mix
Asia
D NOVA 4
Krabbenchips - Classic
Asia Green Garden,XOX Gebäck
D NOVA 3
Apfel-Märchen
Aldi, Choceur
E NOVA 4