Barcode: 0639277005519
Giant Lollipop Candy
Processing
NOVA 4
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 421.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 79.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, glucose syrup, water, citric acid, artificial flavor, artificial colors (fd&c yellow 5, fd&c yellow 6, fd&c blue 1, fd&c red 3), titanium dioxide (for color).
Additives
e102
e110
e127
e133
e171
e330
Related Products
LA PIZZ Jambon Emmental
Sodebo
D NOVA 4
La pizza style 3 fromages de caractère mozzarella emmental & bleu
Sodebo
D NOVA 3
Pizzalina Di Nino mozarella bleu grana padano
Sodebo
D NOVA 4
Pizza Jambon Emmental
Sodebo, Sodebo Presto
C NOVA 4
La Pizza Style Chorizo & Poivrons grillés
Sodebo
D NOVA 4
La Pizza Style chiffonnade de Jambon Emmental
Sodebo
D NOVA 4
Pizza Style Bacon Chèvre
Sodebo
D NOVA 4
La Pizza - Jambon Emmental
Sodebo
D NOVA 4
La Pizz - Jambon Emmental
Sodebo
D NOVA 4
Pizzalina Chorizo Oignons grillés
Sodebo
D NOVA 4