Barcode: 0041498173036
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 321.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 82.1 g |
| of which sugars | 60.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Corn syrup, sugar, modified food starch (corn), gelatin, water, dextrose, natural flavors, tetrasodium pyrophosphate.
Additives
e428
e450
e450iii
Related Products in Snacks
Shortbread fingers
Campbells
E
Sablés Traditionnels Fingers
Campbells
E NOVA 3
All Butter Shortbread
Campbells
E NOVA 4
Lemon Macroons
Crimble's
E NOVA 4
Highland Shortbread Fingers 4PK
Campbells Shortbread
E NOVA 4
All Butter Shortbread Fingers
Campbells
E NOVA 3
All butter shortbread petticoat tails
Sainsbury's
E NOVA 3
Highland Speciality Signature Selection With Choc Chip 500G
Highland Speciality
E NOVA 4
Biscuits Shortbread
Campbells
E NOVA 3
Highland Speciality Shortbread
Campbells Shortbread, Highland Speciality
E NOVA 4
Ginger and sicilian lemon scottisch pure butter cookies
Campbells
E NOVA 4
Campbell's, pure shortbread teddies
Campbells Shortbread
E NOVA 3