Barcode: 0086854066850
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 321.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 78.6 g |
| of which sugars | 53.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Corn syrup, sugar, modified food starch (corn), gelatin, water, dextrose, natural and artificial flavor, tetrasodium pyrophosphate.
Additives
e428
e450
e450iii
Related Products in Snacks
Tradicional Flavor Tiritas Home Style Pork Cracklin Strips, Tradicional
Pepe's
E NOVA 3
Pepe's, Wagon Wheels Rueditas
Rudolph Foods Company Inc.
E NOVA 4
Grandpa John's, Pork Cracklin Dippers, Original
Rudolph Foods Company Inc.
E NOVA 3
Dutch shortcake
M&S
E NOVA 4
Kala chana
Indian Groceries & Spices
A
Original Chicharrones Pork Rinds, Original
Rudolph's
E NOVA 3
Pepe's, Dulce Caliente Popcorn, Chile De Arbol
Rudolph Foods Company Inc.
E NOVA 4
Crispy Chocolate Truffle
Earthbar
D NOVA 4
Pepe's, Chicharrones
Rudolph Foods Company Inc.
E NOVA 3
Pepe's, Original Crispy Curls Cracklins
Rudolph Foods Company Inc.
E NOVA 3
Caramel 'N Fudge Brownie
Jana's
E NOVA 4
Smoked snack sticks, smoked
E NOVA 4