Barcode: 0181314000358
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 133.3 kcal |
| Fat | 13.3 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 3.5 g |
Ingredients
Green olives, water, garlic, sea salt, lactic acid.
Additives
e270
Related Products in Canned Olives
Ode to Olives Large Ripe Olives
H-E-B
C NOVA 3
Combination sausage & pepperoni pizza wrapped in a crispy browned crust pizza snack rolls, combination
D NOVA 4
Onion flavored rings
E NOVA 4
Candy spray
NOVA 4
Chestnut hill enriched macaroni product
A NOVA 1
Corn snack
E NOVA 4
Angel hair enriched macaroni product
A NOVA 1
Dry roasted honey peanuts
D NOVA 4
Popcorn
E NOVA 4
Pepperoni pizza wrapped in a crispy browned crust snack rolls, pepperoni
D NOVA 4