Barcode: 0072392854257
Giant Otter Pops
Processing
NOVA 4
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 51.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.8 g |
| of which sugars | 12.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
water, high fructose corn syrup, apple and pear juice from concentrate, citric acid, natural and artificial flavors, sodium benzoate, potassium sorbate, red 40, yellow 5, yellow 6, blue 1
Additives
e102
e110
e129
e133
e202
e211
e330
Related Products
Salmon Burgers
Henry & Lisa's
A NOVA 4
Wild Alaskan Pink Salmon Fillet
Henry & Lisa's Natural Seafood
A NOVA 3
Sicilian Caponata
Freshe
A NOVA 3
Henry & lisa's, wild sardines in extra virgin olive oil
Henry & Lisa's
A NOVA 4
Wild sardines in spring water
Henry & Lisa's
A NOVA 3
Wild Alaskan Fish Nuggets
Henry & Lisa’s
C NOVA 4
Wild alaskan cod
A
aztec ensalada wild tuna
C NOVA 3
Freshe wild tuna
B NOVA 4
Crispy Wild Alaskan Fish Nuggets
Henry & Lisa's
A NOVA 4