Barcode: 0688267168086
Giant, peanuts, spanish peanuts
by Giant
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 571.0 kcal |
| Fat | 50.0 g |
| of which saturated | 7.1 g |
| Carbohydrates | 17.9 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 7.1 g |
| Proteins | 28.6 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Peanuts, peanut and/or canola and/or cottonseed oil, sea salt.
Related Products in Snacks
Tom sturgis, chris b's pretzels
Tom Sturgis
E NOVA 3
Thin sliced beef jerky, original
John Morrell & Co.
E NOVA 4
Pizza crust mix
Weisenberger Mills Inc.
NOVA 4
Old London, Sea Salt Melba Snacks, Sea Salt
B&G Foods Snacks Inc.
D NOVA 4
Artisan low fat pretzels
Tom Sturgis Pretzels Inc.
C NOVA 3
Specials Pretzels
Tom Sturgis
D NOVA 3
Little Ones, Pretzels
Tom Sturgis
E NOVA 3
Bacon jerky
E NOVA 4
Stiks Pretzels
Tom Sturgis
D NOVA 3
Tom Sturgis Artisan, Low Sodium Pretzels
Tom Sturgis Pretzels Inc.
A NOVA 3
Creme curls puff pastry treat, creme curls
E NOVA 4
Tom sturgis, pretzel gems
Tom Sturgis
E NOVA 3