Barcode: 0688267026911
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 353.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 76.5 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 11.8 g |
| Proteins | 17.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Durum wheat, contains 2% or less of iron (ferric orthophosphate), niacinamide, vitamin b1 (thiamin mononitrate), vitamin b2 (riboflavin).
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Assortiment de chips saveurs Barbecue, Moutarde, Bolognaise
Casino
D NOVA 4
Girasoli aux champignons - Champignons de Paris, cèpes, à la truffe d'été 1%
Casino, Casino Délices
B NOVA 4
Pavé
Casino, Terre & Saveurs
C NOVA 4
Pur jus pomme mangue bio
Casino, Casino Bio
C NOVA 1
Girasoli légumes grillés
Casino, Casino Délices
C NOVA 4
Pomme Sans Sucres Ajoutés
Casino
A NOVA 1
Chips craquantes saveur curry
Casino
D NOVA 4
Pavé à base de farine label rouge
Casino, Terre & Saveur
C NOVA 4
Baguette à base de farine label rouge
Casino, Terre & saveurs
C NOVA 4
Baguette
Casino, Terre & Saveurs
C NOVA 4
Chips saveur pizza
Casino
D NOVA 4
Baguette farine label rouge
Casino
C NOVA 4