Barcode: 0688267119682
Giant, rippled potato chips
by Giant
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 536.0 kcal |
| Fat | 32.1 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 53.6 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Potatoes, vegetable oil(corn and/or canola and/or sunflower oil), salt.
Related Products in Snacks
Clubs Cracker
Lorenz
D NOVA 3 Eco-Score A
GENOA SALAME
HILLSHIRE SNACKING
E NOVA 4
Soft & Chewy
Kirkland signature
D NOVA 4
Salam Sibiu
Agricola
D Eco-Score C
BBQ Chips
Legendary
E NOVA 4
Balisto yoberry
Balisto
E NOVA 4 Eco-Score B
Dinkel Mini brezeln
DmBio
E NOVA 3
Die Gute Bio Schokolade
Plant-for-the-Planet
E NOVA 3 Eco-Score B
Ptasie Mleczko Waniliowe w Czekoladzie Deserowej
E.Wedel
E NOVA 4
Milk Chocolate Biscuits
Cadbury Dairy Milk fingers
E NOVA 4 Eco-Score E
Chickpea Snacks Habanero Flavored
Biena
D NOVA 3
Herbatniki o smaku maślanym
Bahlsen,Krakuski
E NOVA 4 Eco-Score D