Barcode: 0054300081009
Giant Roasters
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 321.4 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 78.6 g |
| of which sugars | 53.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Corn syrup, sugar, modified food starch (corn), gelatin, water, dextrose, natural and artificial flavor, tetrasodium pyrophosphate.
Additives
e428
e450
e450iii
Related Products in Snacks
Golden
Witor's
E NOVA 4
CIOCCOLATO FONDENTE CON RIPIENO AL CACAO
Witor's
E NOVA 4
Selection crispy praline assortite di cioccolato
Classic Selection
E
golden
Witor's
E NOVA 4
Noir
witor's
E NOVA 4
Il Boero
Witor's
E NOVA 4
La Fondente
Witor's
E
Ciokolotti frollini ricchi di cioccolato
Witor's
E NOVA 4
Cioccolato 72%extra fondente
Witor's
E NOVA 3
Noi cioccolato fondente con granella di cacao
Witor's
E NOVA 4
Cioko Break
Witor's
E NOVA 4
il boero
witor's
E NOVA 4