Barcode: 0070896032881
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 391.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 91.3 g |
| of which sugars | 43.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.4 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Sugar Cookie Mix: Wheat Flour, Sugar, Artificial Flavor, Sodium Bicarbonate, Salt, Silicon Dioxide. Purple Sugar: Sugar, Carnauba Wax, Confectioner'S Glaze, Red 3, Blue 1. Spider Sprinkles: Dextrose, Corn Starch, Dextrin, Magnesium Stearate, Gum Arabic,Confectioner'S Glaze, Artificial Flavor, Carnauba Wax, Yellow 5, Red 40, Blue 1.
Allergens
gluten
Additives
e102
e127
e129
e133
e1400
e414
e500
e500ii
e572
e903
Related Products in Cooking Helpers
White Panko Bread Crumbs
Wegmans
A NOVA 3
Sweetened flaked coconut
E NOVA 3
Original panko japanese style crumbs
A NOVA 1
Sweet Relish
Wegmans Organic
D NOVA 4
Homestyle bread crumbs
D NOVA 3
Sweetened coconut flakes, sweetened
E NOVA 3
Wegmans, seasoned bread crumbs
Wegmans, Wegmans Food Markets Inc.
E NOVA 4
Unseasoned Bread Crumbs
Wegmans
C NOVA 4
Sweetened Flaked Coconut
E NOVA 3
Unseasoned Bread Crumbs
Wegmans Food Markets Inc.
C NOVA 4
Sweet Relish
Wegmans
D NOVA 4
Homestyle bread crumbs
E NOVA 3