Barcode: 5011673400856
Giant Toasting Marshmallows
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 334.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 79.6 g |
| of which sugars | 67.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Dextrose, Storch of Moize, Pork Gelotine, Glucose-Fructose Syrup, Sugar, Water, Flavouring, Colour: Beetroot Red. GLUTEN FREE
Additives
e162
Related Products in Snacks
Blackcurrant sponge roll
Marks And Spencer
D NOVA 4
Beigel beigel, cracker crisps, sour creme & onion
Beigel Beigel
E NOVA 4
La madeleine pur beurre
Bonne Maman
E NOVA 4
Candy
Foreign Candy Co. Inc.
E NOVA 4
Pretzels
D NOVA 4
Hostess S'Mores Cupcakes
Hostess
E NOVA 4
Cracker Crisps
E NOVA 4
Dolly Mixtures
Marks & Spencer
E NOVA 4
Lemon meringue fudge
M&S
E NOVA 4
foam lobsters
Marks & Spencer
E NOVA 4
Mixed up Meerkats
M&S FOOD, Marks & Spencer
E NOVA 4
Raw cherries, berries & nuts
C NOVA 3