Barcode: 0688267070853
Giant, wavy potato chips
by Giant
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 536.0 kcal |
| Fat | 32.1 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 53.6 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Potatoes,vegetable oil (corn and/or canola and/or sunflower oil), salt.
Related Products in Snacks
Liga Haverkick Appel
Mondelez
D NOVA 4
Potato Chips Rock Salt & Vinegar
Hardbite
D NOVA 4
Bananen in Milchschokolade
Oswald
E NOVA 4
Baked Chocolate Wafer Snacks
Clinton's
C NOVA 4 Eco-Score D
Dubai chocolate
J.D. Gross, R&B Food
E NOVA 4 Eco-Score D
Moment choco chips
Gullón
E NOVA 4
Wild Blueberry Muffin Mix
Krusteaz
NOVA 4
Chocolate Caramel Pecan
Aloha
NOVA 4
Dark Chocolate Peanut Butter Cups
Justin's
E NOVA 4
Doritos sweet chili
Doritos
E NOVA 4 Eco-Score C
Sour Cream & Onion flavour Chips
Boundless
E NOVA 4
Tortini al farro al limone biologici
In's
D NOVA 4