Barcode: 0859421006029
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 245.0 kcal |
| Fat | 18.4 g |
| of which saturated | 18.4 g |
| Carbohydrates | 21.5 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.1 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Wheat pellets (wheat flour, corn starch iodized salt, baking soda and artificial food grade color fd&c yellow no 6), canola oil, with tbhq added to preserve stability and freshness.
Allergens
gluten
Additives
e110
Related Products in Snacks
Mikrowellen-Popcorn Karamell
Seeberger
D NOVA 4
Seeberger Mikrowellen Popcorn Salzig
Seeberger
D NOVA 3
Microwellen-Popcorn
Seeberger
D NOVA 4
Seeberger Mikrowellen-Popcorn mit Salz-Pfeffer-Geschmack
Seeberger
E NOVA 4
Popcorn salé pour micro-ondes
Seeberger
D NOVA 3
Mikrowellen-Popcorn süß
Seeberger
D NOVA 4
Mikrowellen Popcorn
Seeberger
E NOVA 4
Feine Nürnberger Oblaten-Lebkuchen
Wicklein
D NOVA 4
Mikrowellen Popcorn süß
Apèro, Seeberger
D NOVA 4
Wicklein Nürnberger Allerlei 300g Braune Lebkuchen In Verschiedenen Formen.
Wicklein
E NOVA 4
Veggie Chips
Seeberger
E NOVA 3
Feinste Nürnberger Gold Elisen
Wicklein
E NOVA 4