Barcode: 0050400740297
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 265.0 kcal |
| Fat | 3.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 49.0 g |
| of which sugars | 4.1 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 8.2 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Enriched wheat flour [flour, malted barley flour, reduced iron, niacin, thiamin mononitrate (vitamin b1), riboflavin (vitamin b2), folic acid], water, sugar, yeast, soybean oil, salt, wheat gluten, preservatives (calcium propionate, sorbic acid), monoglycerides, datem, monocalcium phosphate, calcium sulfate, soy lecithin, citric acid, grain vinegar, potassium iodate.
Additives
e200
e282
e322
e322i
e330
e341
e341i
e472e
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Graine de chia bio
Le drive tout nu, Actibio
NOVA 1
Caviar d’aubergine
Naturellement Ninon
D NOVA 3
L'huile Adulte
Quintesens
C
Toasted sesame oil
Sainsburys
C NOVA 2
4 nuts
Quaker
B NOVA 4
Pommes de terre rôties
Frichti Everyday
C NOVA 3
Lentille verte du Puy-en-Velay
GAEC AVON
D NOVA 1
Aiguillettes végétale sauce cacahouètes, chou râpé et brocoli
Seazon
C NOVA 4
Hugo le maraicher
Hugo le maraicher,Alterfood
C NOVA 4
Légumes de saisonsauce au skyr et mixte de graines au thym
Seazon
A NOVA 4
Plantaardig
Zeeuws Meisje
E NOVA 4
Beurre de cacahuète crémeux
Naturaline
A NOVA 1