Barcode: 0041331024280
Giant white corn
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 4.7 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 75.0 g |
| of which sugars | 3.1 g |
| Fiber | 6.2 g |
| Proteins | 6.3 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Giant white corn
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Apfelschorle Elstar
Christinen
C NOVA 1
Apfelmus aus Braeburn
K Favourites, Kaufland
A NOVA 3
erdbeer marmelade
hainich
D NOVA 4
Waldfrucht Konfitüre extra
Hainich
D
Smakija kaszka śmietankowa
Zott, Smakija
C NOVA 3
Bircher Müsli
Mark Brandenburg
C NOVA 4
Curry Thailandese
Ubena
NOVA 4
Frische Kartoffeltaler
Henglein
C NOVA 4
Die Streichzarte
Landliebe
natives Olivenöl extra
Notos
B NOVA 2
Cakees
Cakees
C NOVA 4
Wie Fisch-Stäbchen Vegan
Gutfried
C NOVA 4