Barcode: 0688267058233
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 3.6 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 46.4 g |
| of which sugars | 7.1 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Enriched wheat flour (flour malted barley flour, reduced iron, niacin, thiamin mononitrate [vitamin b1], riboflamin [vitamin b2], folic acid), water, whole wheat flour, sugar yeast, soybean oil, wheat gluten, calcium sulfate, salt, calcium propionate (preservative) monoglycerides, ethoxylated mono - and diclycerides, cellulose gum, cornstarch, dilcium phosphate, soy lecithin, potassium icoate vitamin d3.
Additives
e282
e322
e322i
e466
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Stir Fry Greens
Strong Roots
A NOVA 4 Eco-Score B
Pois Chiches Très peu de jus 1/2
Bonduelle
A NOVA 3 Eco-Score B
Soup bio style maison
Allen Family Foods
B NOVA 3 Eco-Score A
Avocat
Mission
A NOVA 1 Eco-Score C
Plant butter
Becel
D NOVA 4
Strawberry minis
Nestlé
D NOVA 4 Eco-Score D
Veganer Feinkost-Mix wie Ei-Bacon-Aufstrich
My Vay,Aldi
D NOVA 4
ulei rafinat de floarea soarelui
bunica
C Eco-Score B
Fruits & Greens Smoothie Blend
Trader Joe's
A NOVA 1
Sweet Corn
Green Giant
A NOVA 1 Eco-Score A
Banderillas dulces
Hacendado
C NOVA 4
Tasty snacks french herbs rounds
Wasa
B NOVA 4 Eco-Score B