Barcode: 0688267009655
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 36.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.6 g |
| of which sugars | 1.2 g |
| Fiber | 1.2 g |
| Proteins | 2.4 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Spinach.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Red Potatoes
Shoprite
A NOVA 1
Shoprite, 100% whole grain quinoa
Shoprite
A NOVA 1
Shoprite, instant oatmeal, cinnamon & spice
Shoprite
D NOVA 4
Frosted flakes of corn cereal
Shoprite
D NOVA 3
Shoprite, special edition flatbreads, rosemary
Shoprite
C NOVA 3
Shoprite, unsweetened almondmilk, original
Shoprite, Wakefern Food Corporation
B NOVA 4
Shoprite, fruit singles in light syrup, cherry mixed fruit
Shoprite
C NOVA 4
Shoprite, cranberry raspberry juice cocktail, light
Shoprite, Wakefern Food Corporation
C NOVA 4
Shoprite, scrunchy, crispy colors sweetened rice cereal
Shoprite
E NOVA 4
Russet potaotes
A NOVA 1
100% Juice, Tomato
Shoprite, Wakefern Food Corporation
C NOVA 3
Penne rigate corn pasta
Shop Rite
B NOVA 1