Barcode: 0688267054440
Giant, world menu, gnocchi
by Giant
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 214.0 kcal |
| Fat | 0.4 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 47.0 g |
| of which sugars | 6.0 g |
| Fiber | 3.4 g |
| Proteins | 5.1 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Water, potato flakes, "00" flour (soft wheat flour), potato starch, rice flour, salt.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Bbq baked beans, bbq
C NOVA 4
Chicken & baked beans sauce, chicken
C NOVA 4
Finest, organic pinto beans
Finest
A NOVA 3
Beef & baked beans in a classic baked bean sauce, beef
C NOVA 4
Finest brand, garbanzo beans
Finest Brand
A NOVA 3
Stuffed Shells
D’ORAZIO
C NOVA 3
Baked beans with bacon, bacon
C NOVA 4
Coconut Milk
Coco López
E NOVA 4
Finest brand, traditional refried beans
Finest Brand
A NOVA 3
Beef & bbq baked beans, beef & bbq
B NOVA 4
Brown sugar molasses baked beans
C NOVA 4
Black Beans
Finest
A NOVA 3