Barcode: 5060139435307
Giant YoYo
by BEAR
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
vegetarian
vegan
no added sugar
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 280.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 63.0 g |
| of which sugars | 42.0 g |
| Fiber | 10.0 g |
| Proteins | 1.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Apples (64.5%), pears (32.2%), blackcurrants (3.3%) absolutely nothing else Per portion
Related Products in Snacks
P.B. BITES DOUBLE PEANUT BUTTER
SKIPPY
E NOVA 4
PURE PROTEIN Chocolate Deluxe
PURE PROTEIN
NOVA 4
PRAWN CRACKERS
ASIA GREEN GARDEN
D NOVA 3 Eco-Score E
Veggie chips barbecue
Wai Lana
E NOVA 4
Fibrextra
Misura
E NOVA 4 Eco-Score C
Chocolate Sandwich Cookies
OREO
E NOVA 4 Eco-Score D
Double Stuf Oreo
Oreo
E NOVA 4 Eco-Score E
Wine-Infused Salame White Cheddar Cheese Salted Almonds
Hillshire Snacking
E NOVA 3
Protein chips sweet paprika
Power
D NOVA 4
Kochschokolade 42%
Back Family
E NOVA 4
Organic Baked Green Pea Snacks
Harvest Snaps
A NOVA 3
Dippers naturel
Doritos
C NOVA 3 Eco-Score B