Barcode: 0038093335105
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 633.0 kcal |
| Fat | 46.7 g |
| of which saturated | 5.0 g |
| Carbohydrates | 20.0 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | 13.3 g |
| Proteins | 26.7 g |
| Salt | 2.5 g |
Ingredients
Non-gmo sunflower seeds, seasoning (whey powder salt vinegar powder, dextrose, onion powder, garlic powder, citric acid, disodium inosinate, disodium guanylate, natural flavor), maltodextrin, xanthan gum.
Additives
e330
e415
e627
e631
Related Products in Snacks
Frosted sugar spring pink cookies, frosted sugar
E NOVA 4
Original apple sauce
C NOVA 4
Fudge striped caramel coconut cookies
Valu Time, Kingston Marketing Co
E NOVA 4
Sandwich creme fudge cookies, fudge
E NOVA 4
Yellow frosted sugar cookies
E NOVA 4
Valentine frosted sugar cookies
E NOVA 4
Pink frosted sugar cookies
E NOVA 4
White frosted sugar cookies
Sweet P's
E NOVA 4
Moist spiced carrot cake with walnuts and a rich cream cheese icing, carrot
E NOVA 4
Cinnamon and sugar-glazed sweet roll topped with rich cream cheese icing, cinnamon
E NOVA 4
Buttermilk biscuit mix
NOVA 4
Sweet P's, Frosted Sugar Cookies
Kingston Marketing Co
E NOVA 4