Barcode: 5201168415704
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 97.0 kcal |
| Fat | 6.7 g |
| of which saturated | 4.6 g |
| Carbohydrates | 4.0 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.2 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Pasteurised sheep's milk, lactic acid bacteria culture
Related Products in Dairies
Ultra-pasteurized grade a fat free milk
B NOVA 3
Grade A Ultra-Pasteurized Whipping Cream
Harris Teeter,Harris-Teeter Inc.
D NOVA 4
Fat Free Skim Milk
Harris Teeter
B NOVA 1
Grade A Ultra-Pasteurized Heavy Cream
Harris Teeter, Harris-Teeter Inc.
D NOVA 4
Light Cream
Harris Teeter, Harris-Teeter Inc.
D NOVA 1
Skim Milk
Harris-Teeter Inc.
B NOVA 1
Cream Cheese With Honey Nut
Harris Teeter
E NOVA 4
skim milk
Harris Teeter
B NOVA 1
Reduced fat milk
Harris teeter
B NOVA 1
2% reduced milkfat
Harris Teeter
B NOVA 1
Cottage Cheese
Harris Teeter
B NOVA 4
Grade A Half Half And Ultra-Pasteurized
Harris-Teeter Inc.
C NOVA 1