Barcode: 4015732006448
Ginger Ale
by Spreequell
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 40.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 9.7 g |
| of which sugars | 9.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Natürliches Mineralwasser, Zucker, Kohlensäure, natürliches Ingweraroma mit anderen natürlichen Aromen, Säuerungsmittel Citronensäure, Farbstoff E 150d.
Additives
e150d
e290
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Grimbergen 25 cl Grimbergen 0,0% 0.0 DEGRE ALCOOL
GRIMBERGEN
NOVA 4 Eco-Score C
NESTLÉ Cacao Mix Milky - Poche de 1 kg
Nestlé
E NOVA 4 Eco-Score D
1664
1664 Blonde,Kronenbourg
NOVA 3 Eco-Score B
Bière Blonde sans alcool 1664
1664
NOVA 4 Eco-Score C
Tourtel Twist
TOURTEL,Tourtel Twist,Tourtel Twist Citron
NOVA 4 Eco-Score C
NESTLÉ® NESCORÉ® Dose Litre de 15g
Nestlé, Nescore
NOVA 4
Twist Raspberry
TOURTEL Twist,Tourtel,Tourtel Twist Framboise
NOVA 4 Eco-Score C
Skoll 6X33CL SKOLL 6.0 DEGRE ALCOOL
Skoll,TUBORG,Tuborg Skoll
NOVA 4 Eco-Score C
TOURTEL Twist Tourtel, Tourtel Twist Agrume
Tourtel
C NOVA 4 Eco-Score C
Force 4 25 cl Force 4 0.4 DEGRE ALCOOL
Force 4
NOVA 4 Eco-Score D
Sok Kubuś marchew jabłko pomarańcza limetka
Kubuś
D NOVA 4
plenish
Plenish
NOVA 1