Barcode: 7798361130063
Ginger Ale Cúrcuma
by Coloreada
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
low or no sugar
low sugar
no preservatives
100 vegetable
no additives
Available in
argentina
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.3 g |
| of which sugars | 0.3 g |
| Fiber | 0.2 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Jengibre, Azúcar rubio orgánico, Limón, Lima, Cúrcuma, Caléndula, Pétalos de Jazmín, Cultivos activos de Lactobacillus plantarum.
Related Products in Beverages
Franziskaner Weissbier Naturtrüb
Franziskaner Weissbier
NOVA 4
Mineraalwater
Quellbrunn
A
Energy drink crazy wolf
Kaufland
E NOVA 4
Cappuccino amande
Began
E NOVA 4
Energy Drink
Crazy Wolf,Kaufland
E NOVA 4
Paulaner Weißbier Zitrone Alkoholfrei
Paulaner
NOVA 4
EDEKA Paulaner Weißbier kristallklar 500ml 1.29€ 1l 2.58€
Paulaner, EDEKA Paulaner
NOVA 3
Birra
Franziskaner, Spaten
NOVA 3
Lübzer Pils
Lübzer
NOVA 3
Weißbier Dunkel
Paulaner
NOVA 3
Fruity White Wine
Weight Watchers
NOVA 3
Löwenbräu original
Löwenbräu
NOVA 3