Barcode: 7290010498307
GINGER ALE Geschmack
by Sodastream
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
Categories
Available in
czech republic, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 14.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.5 g |
| of which sugars | 3.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Zucker, Wasser, Säuerungsmittel (Citronensäure), Aroma, Süßungsmittel (Natriumcyclamat, Acesulfam K), 166 Säureregulator (Natriumcitrate), am Farbstoff (Ammonsulfit-Zuckerkulör), GmbH Konservierungsstoff (Kaliumsorbat)
Additives
e202
e330
e331
e950
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Pineapple Mango Dairy Free Probiotic Plant Based Drink, Pineapple Mango
Lifeway
B NOVA 4
Organic Kefir Black Cherry
Lifeway
D NOVA 4
Breakfast Superfood Blend Smoothie Mix
Kashi
NOVA 4
Phorm energy drink
1st phorm
NOVA 4
Superior Light Beer
Michelob ULTRA
NOVA 3
KEFIR cultured lowfat milk Raspberry
Lifeway
C NOVA 4
PHORM ENERGY GRAPE SMASH
PHORM ENERGY
C NOVA 4
Natural ice
Natty ice
NOVA 1
KEFIR cultured lowfat milk
Lifeway
C NOVA 4
Dark Cocoa Power Shake, Dark Cocoa
Kashi
C NOVA 4
KEFIR cultured lowfat milk
Lifeway
C NOVA 4
Screamin' Freedom Energy Drink
PHORM Energy
C NOVA 4