ginger ale lemon
by Royal Ionian
Categories
Available in
france, greece
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 52.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 11.8 g |
| of which sugars | 11.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, sugar, carbon dioxide, É lemon juice"4% (m favounings. Thickener: locust bean gum. Preservatives: potasi Ginger extract. Antioxidant: ascorbic acid. Natural lemon & ginger sorbate, sodium benzoate. Παράγεται και εμφιαλώνεται στο τμήμα Ελευθέρων Αλκοόλης Ποτών της ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΗΣ ΖΥΘΟΠΟΙΙΑ Produced and bottled by the Non-Alcoholic Drink Department of CORFU BREWERY SA Εφαρμόζει πιστοποιημένο σύστημα ασφαλείας κατά ISO 22000:2018. Αρίλλας. Κέρκυρα. Τηλ. (+30) 26630 52072-52132 Arillas, Corfu. Tel. (+30) 26630 52072-52132 Applies certified safety standard ISO 22000:2018. Διατροφική Αξία ανά 100ml /
Additives
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
True Blueberry
Celestial Seasonings
A taste of thai, coconut milk
A Taste Of Thai
Cranberry Raspberry Flavored Juice Cocktail Blended With 2 Other Juices From Concentrate, Cranberry Raspberry
Tops
Chamomile Herbal Tea
Celestial Seasonings
Orange Flavored Soda, Orange
Tops
Monster Energy Zero Sugar
Monster
Margarita Mix
Root Beer
Tops
Sleepytime Herbal Tea
Celestial Seasonings,The Hain Celestial Group Inc.
Pina colada mix
Pomegranate Sparkling Soda, Pomegranate
Tops
Jammin' Lemon Ginger Herbal Tea
Celestial Seasonings, The Hain Celestial Group Inc.