Barcode: 0062100011669
Ginger Ale ZERO SUGAR
by CANADA DRY
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.7 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Carbonated water, Citric acid, Sodium citrate, Sodium benzoate, Malic acid, Aspartame, Acesulfame potassium, Natural flavour, Caramel colour, Calcium disodium EDTA. Aspartame contains phenylalanine. Ingrédients: Eau gazéifiée, Acide citrique, Citrate de sodium, Benzoate de sodium, Acide malique, Aspartame, Acesulfame-potassium, Arôme naturel, Colorant caramel, EDTA de calcium et de disodium. 9Laspartame contient de la phénylalanine.
Additives
e150
e150c
e211
e296
e330
e331
e385
e950
e951
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Probiotic Dailies Low Fat Yogurt Drink
ACTIVIA
B NOVA 4 Eco-Score E
Rooibos Vanille
Bünting Tee
Eco-Score A
Yop Chocolat
Yop, Yoplait
E NOVA 4 Eco-Score D
Pepsi Zero 0.5
Pepsi
C NOVA 4
Raspberry Rose
poppi
B NOVA 4
Pistachio Oat Milk
Moma
E NOVA 4 Eco-Score B
Coca Cola Zero
Coca Cola
E NOVA 4
The
Infre’
B Eco-Score A
JUICE ENERGY JUICE
MONSTER
E NOVA 4
Aqua Mia Still
Rewe
A
Pepsi Max 0.33
Pepsi
C NOVA 4
Unsweetened Golden Oolong Tea
Trader Joe's
B NOVA 1 Eco-Score A