Ginger Beef Nutri-Bowl
by Great Value
Labels
Categories
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 117.0 kcal |
| Fat | 2.7 g |
| of which saturated | 0.7 g |
| Carbohydrates | 16.7 g |
| of which sugars | 2.3 g |
| Fiber | 2.7 g |
| Proteins | 7.0 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Cooked red and white quinoa, Cooked brown rice, Cooked glazed beef strips (beef, water, sugar, soy sauce [water, wheat, soybeans, salt], modified corn starch, salt, natural flavour, ginger, roasted sesame oil, black pepper), Water, Broccoli florets, Edamame beans, Soy sauce (water wheat, soybeans, salt, alcohol, vinegar, lactic acid), Carrots, Ginger puree (ginger, water), Onions, Garlic puree (garlic, water), Brown sugar, Modified corn starch, Inulin, Canola oil, Rice vinegar, Sesame oil, Ginger powder, Caramel colour, Red chili flakes
Allergens
Additives
Related Products in Frozen Foods
Raviolis aux crevettes
Asia Food, Asia Food Kft.
Salame Pepperoni
Pizza D’Oro
Kézműves pizza Ricotta sajttal és spenóttal
Pizza d'Oro
Veggie tots
Edenia
Raviolis aux Crevettes
Asia Food
Boisson gazeuse aromatisée à la fraise avec sucre
HELLO KITTY
Boisson gazeuse au goût de raisin
ROYALSEKT ZRT
Bouchées au porc
Asia Food
Iso whey zero
BiotechUSA
Canelonni cu ricotta și spanac
Edenia
Halászlé sűrítményből
Halker
HA KAO / Raviolis crevettes vapeur
Asia Food, Asia Food Kft.