Barcode: 0310365018528
Ginger Beef Protien Broth
Processing
NOVA 1
Labels
no antibiotics
no gmos
keto
no bisphenol a
from grass fed cattle
gluten free sans gluten
gmp tiny text practices
no added hormones
recycle with hdpe 2 plastic
third party tested
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 70.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 2.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 14.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Beef bone broth, Ginger powder.
Related Products in Dietary Supplements
Sana-Sol
ORKLA HEALTH AS
NOVA 4
Freaky Caramel
ORKLA HEALTH AS
NOVA 4
Proteinfabrikken 100% Whey Protein Chocolate
ORKLA HEALTH AS
A NOVA 4
Proteinfabrikken Protein Whey 100% Vanilla 100g
Proteinfabrikken,Orkla
NOVA 4
100& Whey Protein Strawberry Flavoured
Pf,Proteinfabrikken
NOVA 4
Soft Protein Bar Taste of Salty Caramel
Maxim
NOVA 4
Maxim Proteinbar Hunky Peanut 55g
Orkla health as
NOVA 4
PROTEIN SHAKE Jordbær og Banan
Tine
NOVA 4
Mighty Crunchy Brownie Protein bar
ORKLA HEALTH AS
D NOVA 4
Whey Tech Chocolate Flavoured
Proteinfabrikken,Pf
NOVA 4
Whey Tech Chocolate
ORKLA HEALTH AS
NOVA 4
YT Proteinbar Salt Karamell
YT
NOVA 4