Barcode: 00945442
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 45.1 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.8 g |
| of which sugars | 11.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Filtered water, high fructose corn syrup, citric acid, natural & artificial flavors, sodium benzoate, (preserves freshness) and caramel color.
Additives
e150c
e211
e330
Related Products in Beverages
Meijer, dr. m, dr. m soda
Meijer
E NOVA 4
Meijer, root beer soda
Meijer
E NOVA 4
Soda
Meijer, Meijer Inc.
E NOVA 4
Sparkling beverage
Meijer, Meijer Inc.
C NOVA 4
Diet soda
Meijer, Meijer Inc.
C NOVA 4
Sparkling water beverage
Meijer, Meijer Inc.
C NOVA 4
Organic juice drink
Meijer
NOVA 4
Latte drink mix, chai
Meijer
NOVA 4
Meijer, caffeine free soda, lemon lime
Meijer
E NOVA 4
Diet Cola
Meijer
C NOVA 4
Meijer, hot cocoa drink mix, milk chocolate, milk chocolate
Meijer
NOVA 4
Caffeine free soda
Meijer
E NOVA 4