Barcode: 96179772
Ginger Beer
Categories
Available in
belgium, france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 20.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.5 g |
| of which sugars | 4.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sparkling Water, Pure Fructose, Flavourings (Natural Ginger Flavouring with other Natural Flavourings, Ginger and Hop Distillates), Ginger Juice (0.3%), Acid (Citric Acid), Thickener (Pectin), Lemon Juice from Concentrate
Additives
e330
e440
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Jersey Mike's Subs, Gatorade G2 Fruit Punch, Large, 32 Oz
Jersey Mike's Subs
B
Olive Garden, Whites & Rose Menu, Glass
Olive Garden
B
Nectar De Framboise
La Grande Epicerie de Paris
E NOVA 3
Jus de grenade bio
Moulin des moines
D NOVA 1
Carl's Jr., Oreo Cookie Shake
Carl's Jr.
C
Bojangles, Mountain Dew, Regular
Bojangles
B
Baskin Robbins, Mango Banana Smoothie, Medium
Baskin Robbins
C
Apple Cinnamon
Me love kombucha
B NOVA 3
Perkins, Chocolate Malt
Perkins
C
Energy drink
I Have No Limit
E NOVA 4
Panaché
Fischer,Panach fruits
NOVA 4
Wendy's, Strawberry Sweet Tea, Small
Wendy's
E