Barcode: 3770006064456
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 25.2 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 6.0 g |
| of which sugars | 5.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Eau filtrée, gingembre fermenté* (eau filtrée, gingembre frais*, sucre de canne blond*) 10%, jus de gingembre*, sucre de canne blond*, citron jaune*, hydrolat de romarin* (0,15%), cardamome*, clous de girofle*.
Allergens
none
Related Products in Beverages
Naturally Essenced Pomme Baya 'Apple Berry' Sparkling Water
La Croix, LaCroix Cúrate
B NOVA 1
Sparkling Water
La Croix, Pabst Brewing Company
B
Naturally Essenced Pina Fraise 'Pineapple Strawberry' Sparkling Water
La Croix, Pabst Brewing Company, LaCroix Cúrate
B
Naturally Essenced Berry Sparkling Water
La Croix, LaCroix
B NOVA 4
Sparkling water
La Croix, Pabst Brewing Company
B NOVA 4
Naturally Essenced Razz-Cranberry Sparkling Water
La Croix, LaCroix
B NOVA 4
Naturally Essenced Orange Sparkling Water
La Croix, Pabst Brewing Company, LaCroix
B
Naturally Essenced Lemon Sparkling Water
La Croix, Pabst Brewing Company, LaCroix
B
Sparkling Water
La Croix
B NOVA 4
Naturally Essenced Orange Sparkling Water
La Croix, Pabst Brewing Company, LaCroix
B NOVA 4
Naturally Essenced Razz-Cranberry Sparkling Water
LaCroix
B
Naturally Essenced Berry Sparkling Water
LaCroix
B