Barcode: 3760192493611
Ginger Beer Bissap
by Karma
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 24.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 5.9 g |
| of which sugars | 5.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Eau gazéifiée, infusion d'hibiscus* 15%, sucre de canne blond**, jus de gingembre* 1,8%, jus de citron vert*, ferments sélectionnés.*Issu de l'agriculture biologique.**Issu de l'agriculture biologique et du commerce équitable.
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Prickly Pear Cascara Prebiotic Plus Focus Kombucha, Prickly Pear Cascara
Wonder drink
D NOVA 4
Grape Caffeinated Energy Drink
C4,Popsicle
C NOVA 4
Pink Coconut Water
natnat
B NOVA 1
Classic Orange
Bloom
C NOVA 4
Vivaloe, Fruit Infusion, Coconut Aloe, Coconut Aloe
Kona connection, Vivaloe
NOVA 3
Fruit Juicy Red Energy Drink
C4,Hawaiian Punch
C NOVA 4
Raspberry Lemonade
Bloom Pop
C NOVA 4
Punk AF
BrewDog
NOVA 4
Prtein smootihe
Designer wellness
C NOVA 4
Drill Sergeant Strong
Train Strong
D NOVA 1
BJ's Restaurant & Brewhouse, Apple Juice, Brunch Beverages
BJ's Restaurant & Brewhouse
E
Strawberry Watermelon
Bloom
NOVA 4