Barcode: 0055270842355
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 62.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 13.2 g |
| of which sugars | 13.2 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated water, Sugar / glucose-fructose, Ginger extract, Natural & artificial flavours, Citric acid, Sodium benzoate, Caramel.
Additives
e211
e330
Related Products in Beverages
Iced tea mix with sugar & lemon, sugar & lemon
Food Club, Topco Associates Inc.
NOVA 4
Lemon iced tea mix, lemon
Food Club, Topco Associates Inc.
NOVA 4
Orange naturally flavored purified water beverage, orange
C NOVA 4
Nutrition shake plus
E NOVA 4
Sparkling water
Food Club
C NOVA 4
Lemon naturally flavored purified water beverage, lemon
C NOVA 4
Pink grapefruit sparkling water, pink grapefruit
Food Club
C NOVA 4
Lemon naturally flavored purified water beverage, lemon
C NOVA 4
Kiwi strawberry sparkling water, kiwi strawberry
Food Club, Topco Associates Inc.
C NOVA 4
sparkling flavored water beverage
food club
C NOVA 4
Sparkling water
C NOVA 4
Nutrition Shake Plus
E NOVA 4