Barcode: 5708636225266
Ginger beetroot shot
by Naturfrisk
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
dk øko 100
Available in
netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 51.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.0 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.9 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Bietensap 70%*, Gembersap 20%*, Wortelsap*, Appelsap (van (aus Konzentrat)*. concentraat)* en citroensap (van concentraat)*. *= biologisch.
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Sparkling Mango Lemonade
Celsius
B NOVA 1
High Protein Drink Chocolate flavour
Milsani
NOVA 4
Barista Edition Oatmilk
Oatly!
C NOVA 4 Eco-Score C
Smoothie Plus Multimix Vitaminbündel
innocent
E Eco-Score D
Low Fat High Calcium Milk
Dutch Lady
B NOVA 4 Eco-Score D
Spitzer Himbeer-Rhabarber
Gut & Günstig, Edeka
D NOVA 4
Sparkling orange blend beverage
eat Sa Pulpe!
D NOVA 4
premium hydration beverage
JOYBURST
C NOVA 4
Bubble Instant marbling boba kit
O's Bubble
NOVA 4
Limonade
lorina
D NOVA 4
Yogurt Bebible Probiótico sabor Mora
Pairumani,Fundación Patiño
NOVA 4 Eco-Score E
Original drinking chocolate
Cadbury
NOVA 4 Eco-Score D