Barcode: 7350054795616
Ginger Bread
by Dave & Jon's
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no added sugar
Categories
Available in
denmark
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 331.0 kcal |
| Fat | 2.6 g |
| of which saturated | 1.5 g |
| Carbohydrates | 70.0 g |
| of which sugars | 56.6 g |
| Fiber | 9.0 g |
| Proteins | 2.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Dadlar, fiber fra cikoriarod, kanel, ingefær, kardemomme, nellike, vegetabilisk olja (kokos, shea). Kan indeholde spor af: jordnødder, nødder, soja. *Kan indeholde kerner eller kernerester.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Mandelmus Braun
dmBio
A NOVA 1
Marmellata fragole
Natù
A NOVA 4
Kartoffeln
Gala
Eco-Score A
Cool fruits
Vitabio
A NOVA 1
Das Pure Brot
Edeka
A NOVA 4
Tukas Tomato Paste
Tukas
A NOVA 1 Eco-Score C
Vispi Kasvirasvasekoite
Fazer, Aito
D NOVA 4
Polenta Valsugana
Polenta Valsugana
C NOVA 1
Natù mirtilli neri di bosco
Rigoni di Asiago
A NOVA 4 Eco-Score A
Muesli protéines
Grillon d'Or
A NOVA 3 Eco-Score A
Marmellata albicocca
Rigoni di Asiago
A NOVA 4 Eco-Score A
Dinkelbrot, Harry 1688 Dinkel
Harry
B NOVA 4 Eco-Score A