Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 367.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 90.0 g |
| of which sugars | 60.0 g |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Gingerbread: brown sugar syrup, wheat flour, rye flour, spices, lemon peel, orange peel, ammonium bicarbonate. icing powder: icing sugar. gingerbread cookies: wheat flour, sugar, wheat syrup, potato starch, caramelized sugar syrup, vegetable oil (palm), ammonium bicarbonate, potassium carbonate, spices, color (titanium dioxide), dried egg white, gelatin powder, citric acid. fairy tale folk: sugar, acacia (gum arabic), casein (milk), citric acid, colors (spirulina powder, curcumin, caramel, beetroot red). nonpareilles: sugar, wheat starch, corn starch, glucose syrup (wheat), colors (beetroot juice concentrate, spinach powder).
Allergens
Additives
Related Products in Snacks
Luikse Wafel
Valerie
Noir amandes entières
Aldi, Isaura
Sprits saveur vanille
Pinky Donuts
Délipain
Dark 85% cocoa
Moser Roth
Eclairs au café
Aldi
mini rochers noix de coco
Aldi,Biscuiterie Seghers
Chocolat dessert 64% cacao Corsé
Aldi, Isaura
Darm Almond Chocolade
Choceur Aldi
16 mini Blinis décongelés
Aldi, Gourmet Finest Cuisine
Gaufre Sucrees A La Fantasie Au Cacao
Valerie
Eclairs au chocolat
Aldi, Naturellement Gourmand