Barcode: 5010282012276
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 448.0 kcal |
| Fat | 13.0 g |
| of which saturated | 5.8 g |
| Carbohydrates | 76.0 g |
| of which sugars | 35.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.2 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Fortified Wheat Flour (Wheat Flour, Calcium Carbonate, Iron, Nicotinamide, Thiamin), Sugar, May also cont ALLERGY ADV containing gl NUTRITION Vegetable Oil (Palm, Rapeseed in varying proportions), Partially Inverted Refiners Syrup, Ground Ginger (0.7%), Raising Agents (Sodium Hydrogen Carbonate, Ammonium Hydrogen Carbonate), Salt, Flavouring. Best Before Typical Valu Fat 13g, of Carbohydr 1.8g, Protei
Additives
e500
e500ii
e503
e503ii
Related Products in Snacks
Chamallows au goût fraîcheur
Haribo
E NOVA 4
Star mint
Haribo
E NOVA 4
Floppie's - Confiserie dragéifiée
Haribo
E NOVA 4
dragolo 750g
Haribo
D NOVA 4
Floppie's
Haribo
E NOVA 4
Original Happy Cola
Haribo
D NOVA 4
Oeufs au plat
Haribo
E NOVA 4
Polka
Haribo
E NOVA 4
Chamallows
Haribo
E NOVA 4
Truffes feuilletine
Réauté chocolat
E NOVA 4
Assortiment Croustillant
Réauté
E NOVA 4
Chamallows au goût fraîcheur - Confiserie guimauve fantaisie
Haribo
E NOVA 4