Barcode: 4678307199329
GINGER Candies
Processing
NOVA 3
Labels
organic
kosher
usda organic
canada organic
made in canada
orthodox union kosher
collectable clawhammer tins
Categories
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 4.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 1.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic cane sugar, ground ginger root, ginger extract, organic rice extract blend.
Related Products in Snacks
Honey & Oats Wafels Only 3g of Sugar
Rip Van Wafels
D NOVA 4
3x
Nestlé, Lion
E NOVA 4 Eco-Score D
ARN SCOTCH FINGER
Arnotts
E NOVA 3 Eco-Score C
KITKAT 4 Finger Barre au Chocolat au Lait Multipack 3x41.5g
Nestlé, Kit kat
E NOVA 4
Whales Baked Cheese Crackers Cheddar Cheese
Stauffer's
D NOVA 4 Eco-Score B
Salted Caramel Nut
Nature Valley
NOVA 4
M&M’s Crispy
M&M'S
E NOVA 4
KRAŠ BANANKO
Kras
NOVA 4
heartychoice straight cut potato chips cooked in canola oil
McCain
A NOVA 4
Bananko mini
Kras
E NOVA 4
Gâteau noix bio
La passion des abeilles
E NOVA 3 Eco-Score B
Cookies with Chocolate M&M's minis
M&M's
E NOVA 4 Eco-Score E