Barcode: 0734027902039
Ginger Caramel Candy
by Gin Gins
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 87.5 g |
| of which sugars | 62.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Cane sugar, glucose, ginger (30%), modified cassava starch, non-hydrogenated palm kernel oil (trans fat free), salt, soy lecithin.
Additives
e322
e322i
Related Products in Snacks
Hide&seek bisc
Parle
NOVA 4
20-20 Nice - sugar sprinkled coconut biscuits
Parle
E NOVA 4
Parle-G gold 75g
Parle
E NOVA 4
Black Bourbon
Parle Platina, Parle
E NOVA 4
hide & seek Milano choco filled cocoa rich biscuits
parle
E NOVA 4
Hide and seek choco rolls
Parle
E NOVA 4
Parle G
PARLE
E NOVA 4
Fab! Bourbon
Parle
E NOVA 4
Parle-G Oats & berries
Parle
D NOVA 4
Melody Chocolaty
Parle
E NOVA 4
Poppins
Parle
E NOVA 4
poppins
Parle
E NOVA 4