Barcode: 0850016330802
Ginger Chew Original
by POCAS
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
no gmos
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 75.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Cane Sugar, Ginger,, Tapioca Starch
Related Products in Ginger Candy
Ginger Candy
Gem Gem
E NOVA 4
Ginger Candy
GEM GEM
E NOVA 4
Hillshire farm, beef summer sausage
E NOVA 4
Oven Roasted Turkey Breast, Honey Ham
Hillshire Farm
NOVA 4
Oven roasted turkey breast
NOVA 4
Beef summer sausage
E NOVA 4
Beef summer sausage
E NOVA 4
Hillshire farm, summer sausage
E NOVA 4
Honey Roasted Turkey Breast Smoked Ham
Hillshire Farm
D NOVA 4
Chipotle chicken breast
D NOVA 4