Barcode: 0850003100036
Ginger Chews, Lemon
by Say Good
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
no gluten
no gmos
vegan
certified gluten free
non gmo project
vegan action
Categories
Available in
france, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 15.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.0 g |
| of which sugars | 3.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
CANE SUGAR, GINGER (7%), TAPIOCA STARCH, LEMON FLAVOUR (1%)
Related Products in Snacks
Sopressata Garlic Salami
OLLI
E NOVA 4
McVitie’s Digestive Dark Chocolate Biscuits
McVities
NOVA 4 Eco-Score E
Cookies
Belle France
E NOVA 4 Eco-Score D
Salvado Natural
La Francesa
D NOVA 4 Eco-Score B
Gaufrette chocolate waffer
gullón
D NOVA 4 Eco-Score E
5 cereales chocolate integral
Florbú
D NOVA 4 Eco-Score D
Sesame Thins
Amki
E NOVA 4
Magdalenas concha
Arenas
E NOVA 4 Eco-Score B
I morbidi cioccolato e fave di cacao
Galbusera
E NOVA 4 Eco-Score C
Magdalenas
Dulcesol
D NOVA 4 Eco-Score B
Finas chocolate negro barquillos
Fontaneda
E NOVA 4 Eco-Score D
Bretzels
Ancel
C NOVA 3 Eco-Score B